BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentős veszteséggel zárt a BUX

Az európai börzeindexek a gyenge vállalati negyedéves eredmények, a New York-iak pedig a vártnál halványabb makroadatok nyomán kezdtek zuhanni. A BUX sem tudott ellnállni a nyomásnak, végül 2,2 százalékos gyengüléssel zárt. A vezető indexek mindegyike gyengült.

2002. augusztus 29. csütörtök, 17:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT-en csütörtökön közepes, kevesebb mint 6 milliárd forintos forgalom volt tapasztalható. A világszerte tapasztalható bessz nem kerülte el a BUX-ot sem, amely közel 167 pontot, vagyis 2,2 százalékot esett, és 7 527,53 ponton zárt.
A legnagyobb értékben ma a Mol-papírok forogtak a parketten. Az olajipari cég papírja, a holnap áremelés hatására, sokáig a pozitív sávban tartotta magát. Csak az amerikai tőzsdék nyitása nyomta le a részvény árfolyamát szerdai záróértéke alá, ám így is az átlagnál jóval csekélyebb, 0,9 százalékos veszteséget szenvedett el, és 5 260 forinton állt meg.
A Richter a lengyel Polfa Grodzisk gyógyszergyár többségi tulajdonának megszerzéséről szóló hír hatására vált keresett papírrá, ám a besszt ő sem úszta meg. A gyógyszergyártó cég részvényének árfolyama 1,3 százalékot csökkent és 13 010 forinton zárt. A hír fenntartotta a gyógyszer-szektor részvényeinek árfolyamát, mivel az Egis papírja mindössze 0,8 százalékot veszített értékéből, a Humeté pedig 1 forinttal, azaz 2,8 százalékkal drágult.
Nem volt ilyen szerencsés a Matáv, és az OTP papírja, melyek kurzusa 3,4, illetve 3,6 százalékot veszítettek értékéből, így előbbi 813, míg utóbbi 2 160 forintos árfolyamról várja a pénteki nyitást.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet