BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyven százalékos bevételnövekedés a Mezőgépnél

Az orosházi Mezőgép Rt. 42 százalékkal növelte árbevételét az első félévben, miután hosszas késedelem után elindult a társaság két legfontosabb autóipari megrendelése. A nyereség egyelőre nem nőtt ilyen ütemben, ám a második negyedév ebből a szempontból bíztató, az első negyedéves veszteség után ugyanis a második három hónapban 161 milliós profitot termelt a társaság.

2002. augusztus 13. kedd, 09:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mezőgép Rt. árbevétele 2002. első félévében 41,8 százalékkal, 8,1 milliárd forintra növekedett. A társaság mindkét üzletágában jelentős árbevétel-növekedés volt tapasztalható. Az autóipari részegységek értékesítéséből származó árbevétel 1,9 milliárd forinttal, vagyis 54,5 százalékkal nőtt 2001. ugyanezen időszakához képest, míg a mezőgazdasági gépgyártás árbevétele 477 millió forinttal, azaz 21,6 százalékkal emelkedett.

A közvetlen költségek az árbevétel 82,7 százalékáról 86,6 százalékra emelkedtek, amit a mezőgépgyártó üzletág átszervezése mellett az első negyedévben már teljesen felszerelt, de a megrendelő késlekedése miatt nem termelő két nagy autóipari projekt költségei, valamint a második negyedévben beindult turbófeltöltő-ház magas alapanyagköltsége indokolnak. Csökkent a tavaly az eredményt megmentő árfolyamnyereség összege: 144 millióról 59 millió forintra. Az üzemi eredmény 6,8 százalékos csökkenéssel 283 millió forint volt, ami a gyenge első negyedévnek tudható be. Az üzemi tevékenység eredménye az árbevétel százalékában 5,3-ről 3,5-re mérséklődött. A kamatköltségek 89 millióról 166 millió forintra emelkedtek. A társaság nettó eredménye 140 millió forint, ami 41 százalékkal alacsonyabb a tavalyinál.
A gyorsjelentésből megtudható, hogy a Mezőgép a félév során 5,2 milliárd forint értékű új üzletet szerzett.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet