A német befektető a részvények 9,23 százalékát, 59 ezer 98 darab, egyenként 700 forintos részvényt vásárolt fel. A pénz átutalását a napokban megkezdik.
A 2,80 eurós árfolyam az ajánlattétel idején pontosan megegyezett a 700 forintos névértékkel, azóta viszont - a forint erősödése miatt - kevesebbet, 684 forintot ér.
Ez még így is jó 10 százalékkal meghaladja az ajánlattétel előtti hat hónapos időszak súlyozott átlagárát. A Hungagent egyébként a tőzsde legkevésbé likvid részvényei közé tartozik, legutóbb például egy hónappal ezelőtt született rá kötés 540 forintos áron.
A társaság fő tulajdonosa korábban a Német Befektetési Rt. volt, ennek megszűnése után került a részvények 32,98 százaléka a brókerház anyacégéhez, a Deutsche Balaton AG-hez (az ajánlat után a DB-nek 42 százalék fölé nőtt a pakettje). További 24,7 százalékot egy ismeretlen befektető vett meg, de nem lenne meglepő, ha az ajánlat után - amikor a DB már kedvére növelheti részesedését - ez a pakett is az ő kezébe kerülne. A részvények többi része német kisbefektetők kezében volt, az ajánlat elfogadóinak többsége is e körből került ki. Korábbi nyilatkozatok szerint a DB nem tervezi a Hungaganet kivezetését, így a cég 10 éves tőzsdei pályafutása - vagy az utóbbi időszakban inkább csak vegetálása - folytatódik.
