BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

DÉLI ÖSSZEFOGLALÓ

Kitartott a reggeli optimizmus a meghatározó piacokon, London, Párizs, Frankfurt egyaránt 1,3-2 százalékos pluszban jár fél órával harangszó előtt. A papírok közül a Nokia, a Royal Dutch, a Lloyds TSB voltak a leginkább keresettek. A BUX is igyekezett a maga módján, 32,09 pontos emelkedést produkált 11 óráig, ám ezt követően megfordult a trend, és jelenleg 68 pontos mínuszban jár az index. A nap eddigi nyertesei közé tartoznak a gyógyszergyári paírok, igaz, délhez közeledve már sokat leadtak a pluszból. Az euró térnyerése a dollárral szemben egyelőre lefékeződött, jelenleg 0,9931 dollárcentet ér a közös európai pénz.

2002. június 28. péntek, 11:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az európai piacoknak megfelelő irányt szabtak az amerikai és ázsiai tőzsdék. A DJIA 1,64, az S&P 1,76, a Nasdaq 2,09 százalékkal emelkedett, a Nikkei pedig 3,51 százalékot javult. Nem sokkal dél előtt London (FTSE) 2,03, Frankfurt (DAX) 1,38, Párizs (CAC) 2,13 százalékos pluszt könyvelhetett el. Az S&P Futures minimális mértékben, 0,04 százalékkal állt magasabban, a Dow nem változott.
A nemzetközi makroadatok közül kiemelendő a brit első negyedéves GDP 0,1 százalékos növekedése a tavaly utolsó negyedévhez képest. Egy év alatt 1,1 százalékos bővülést produkált a szigetország gazdasága. Ezen kívül számos japán mutató is napvilágot látott, kedvezőnek értékelhet a májusi ipari termelés 3,9 százalékos növekménye. Az elemzők csak 2,9 százalékot vártak, a kormány pedig arra számít, hogy a következő hónapokban veszít lendületéből a termelés. A japán májusi maginfláció 0,8 százalékkal volt alacsonyabb az előző havinál, itt az elemzői konszenzus 0,9 százalékot várt. Magas ugyanakkor a munkanélküliségi ráta Japánban, az 5,4 százalék 0,2 százalékkal nagyobb a prognózisoknál.
Itthon csendesen folydogálnak az események. A Globus közzétette a Magyar Tőkepiacban, hogy 66 százalék fölé növelte részesedését a Csaba Konzervgyárban. Az Arago Rt. 3 milliárd forint feletti konszolidált eredményt ért el tavaly az elfogadott beszámoló szerint, a Csepel Holding Rt. viszont 1,4 milliárdos veszteségről adott számot.
Egy napilapnak nyilatkozva Csillag István gazdasági miniszter kijelentette, hogy idén nem lát esélyt a Mol-ban lévő állami tulajdonrész értékesítésére. Úgy vélte, hogy idén nem feltétlenül lesz veszteséges a gázüzletág.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet