A nemzetközi integráció előkészítése kapcsán már tárgyaltak valamennyi jelentős tőzsdével, de jelenleg nincs preferált partner, azaz korántsem eldöntött, hogy a Deutsche Börse-vel épít ki együttműködést a jövőben a BÉT. Elhangzott, hogy a partner kiválasztása egy éven belül megtörténhet, ám ennek feltétele a tőzsde megerősítése. Szintén a célkitűzések közt szerepel a hazai befektetési kedv növelése, a hosszú lakossági megtakarítások ösztönzése. A startégia része a kibocsátók megnyerése a tőzsdei jelenlétre, továbbá a kormányzati együttműködés jelenlegi jó irányának megőrzése. A beszélgetés során elhangzott, hogy a tavaly decemberben elfogadott tőkepiaci törvény néhány pontján módosítások várhatók. A BÉT egy ponton sürget változtatást, jelesül a 10 százalékos tulajdoni korlát feloldását tartják szükségesnek az integráció előmozdítása érdekében.
Horváth Zsolt beszámolt arról is, hogy a 2002-es forgalomra vonatkozó várakozások pesszimistának bizonyultak, az első félévi adatok alapján a veszteség a tavalyinál mérsékeltebb lehet. A társaság cash-állomány bőven 1 milliárd forint felett van.
Egy kérdés kapcsán elhangzott, hogy a brókercégek a közeljövőben nem csökkentik a jutalékokat, azokat ugyanis túl alacsonynak tartják. Más források szerint elképzelhető, hogy július elsejétől több brókercég is emeli jutalékait
