BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Matolcsy 4 százalékos növekedésről beszél

Nem lepte meg a kormányt a tegnap közzétett fizetési mérleg hiány és azt rendkívül jónak találja - közölte Matolcsy György gazdasági miniszter. Az MNB által több mint duplájára - 1,248 milliárd euróra - korrigált adat tükrében Matolcsy arra számít, hogy 2001-ben 3,8-4 százalék, idén 3,5-4 százalék lehet a gazdasági növekedés. A gazdasági miniszter arról is beszélt a kormányülésen, hogy 2001-ben a beruházási célú import év/év alapon 10 százalékkal nőtt, december hónapban 15 százalékos volt a bővülés.

2002. február 19. kedd, 11:44

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet