A közgyűlési döntés értelmében tehát a Pick Rt. nem fogadja az Arago Rt. nyilvános vételi ajánlatát. Az Arago természetesen nem szavazott a kérdésben, a többi részvényes pedig ezek szerint nem élt azzal a lehetőséggel, hogy a Pick 260 861 darab saját tulajdonban lévő részvényét 4270 forinton felajánlja a szegedi cég legnagyobb tulajdonosának.
Nem vonják be ugyanakkor a Pick saját részvényeit, így azok - mivel nem ajánlják fel megvételre az Aragonak - a cég birtokában maradnak. Egyébként 2002. július 16-áig maradhatnak a Picknél a szóban forgó papírok, mivel ekkor telik le a vásárlástól számított egy év. Mindezeken felül a tulajdonosok nem szavazták meg az utolsó, az alapszabály módosításáról szóló napirendi pontot sem.
A társaság felügyelőbizottságába ugyanakkor 4 új tag került be, így mostantól fb-tag lett Bartha László, Szeged fideszes polgármestere, Hidasi Emese, az Eravis jogásza, Sasinszky Ágnes, az Arago vezérigazgató-helyettese, valamint egy munkavállalói képviselő.
A Pick Szeged Rt. mostani közgyűlése a december 17-re összehívott esemény folytatása volt, s ezen a társasági eseményen csak azok szavazhattak, akik a decemberi közgyűlésen is részt vettek, ami 27 részvényes összesen 52,26 százaléknyi tulajdoni hányadát jelentette. A Pick igazgatósága egyébként február 4-re újabb rendkívüli közgyűlést hívott össze, amelynek egyetlen napirendi pontja a húsipari részvényeknek a BÉT-ről való kivezetése.
