Az olajáresés következtében lefelé tartó olajipari részvények főként a nyugat-európai tőzsdemutatókat húzták le, a frankfurti index viszont - a Wall Street-i rallynak köszönhetően - a nap végén emelkedésbe tudott váltani.
Az olajkitermelés csökkentése körüli huzavona újabb epizódján kívül igazán fontos hír nem látott napvilágot, s a tengerentúli befektetők inkább a pihenésre voksoltak: a hálaadásnapi szünetet követő, rövidített kereskedési napon szerény forgalom mellett a vezető amerikai részvényindexek emelkedéssel zártak.
A vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtöki erősödését pénteken kisebb-nagyobb visszaesés követte, amiben a távközlési részvényeknél bekövetkezett profitrealizálás is jelentős szerepet játszott. A DAX kivételt jelentett, a tengerentúli rally nyomán a nap végére sikerült emelkedésbe váltania, s így hét óra után 0,19 százalékos többlettel bírt.
A Footsie-t, mint annyiszor, ezúttal is az olajpapírok húzták vissza a leginkább, miközben a Marks & Spencer árfolyamát alig mozgatta meg, hogy a brit társaságnak közel negyedmilliárd dollárért sikerült eladnia az egyesült államokbeli Brooks Brothers ruházati kiskereskedelmi hálózatát. Az EADS párizsi börzén jegyzett részvényei nem tartoztak a befektetők kedvencei közé, ugyanis a cég közölte, hogy amennyiben Németország csak 46-ot rendel az A400M katonai szállító repülőgépből, hozzá sem kezd azok megépítéséhez.
