BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

New York-ban a lépfene lezúzta a piacot

Erős veszteséggel zárt szerdán mind a DJIA (-1,6 százalék), mind a Nasdaq (-4,4 százalék). A visszaesés a kereskedés utolsó perceiben erősödött fel.

2001. október 18. csütörtök, 08:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Wall Street-i kezdeti emelkedés nem tartott soká, nem is annyira a nem túl kedvező vállalati profitközlések okozták a részvénypiaci indexek süllyedését, hanem a befektetők az USA-ban a biológiai terror csapásának értékelték a törvényhozás számos tagját és a New York-i kormányzói hivatalt fenyegető fertőzéses eseteket.
Alan Greenspan, a FED elnöke a gazdaság süllyedését átmenetinek mondva a hosszabb távú kilátásokat kedvezőnek minősítette, de bizonytalannak értékelte a jelenlegi és rövid távú helyzetet, különös tekintettel a szeptemberi terrortámadásokra.
Mindezek mellett már-már eltörpültek azok a hírek, hogy több amerikai pénzintézet(például a Citigroup), s nem egy nagyvállalat(AOL, Ford) profitfigyelmeztetést adott ki, amiként az is, hogy az IBM vagy az Intel jó hírrel szolgált.
A nap felénél a tőzsde DJIA indexének nap eleji 1 százalékos nyeresége csaknem hasonló arányú veszteségre váltott, a Nasdaq pedig mintegy másfél százalékos nyereségét fordította hozzávetőleg 2,5 százalékos veszteségbe. Az utolsó néhány percben pedig eladási hullám söpört végig a parketten: a tőzsde mutatója a napot 151,26 pont (1,61 százalék) veszteséggel 9232,97 ponton, a Nasdaq pedig 1646,34 ponton, vagyis 75,73 pont(4,4 százalék) süllyedéssel zárta.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet