BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meggondolta magát az OPEC?

Az OPEC hajlik arra, hogy napi 700 ezer-1 millió hordóval csökkentse kitermelését, bár döntés még nem született - közölte egy iparági forrás a Reutersszel. Az Öböl mentinek nevezett forrás szerint az olajminiszterek javában tárgyalnak a kérdésről. Az OPEC hordónként 25 dollár körül akarja tartani kosarának árát, amely a szeptember 11-i terrortámadás óta inkább 20 dollár körül van, lévén hogy a recessziós félelmek az olajkereslet szűküléséhez vezettek. A határidős Brent a mai hír után felfelé indult, Londonban 33 centtel 21,90 dollárra drágult a novemberi határidő.

2001. október 9. kedd, 10:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A névtelen forrás szerint az időzítésről még nincs egyetértés, van aki, már most csökkentene, mások megvárnák, amíg véget ér az afganisztáni katonai akció. Az OPEC idén eddig háromszor vitte lejjeb napi kvótáját a jelenlegi 23,2 millió hordós szintig. A szervezet miniszterei legközelebb november 14-én tartják soros ülésüket.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet