A dollár addig is gyengül mind a jennel, mind az euróval szemben, utóbbi már 92,22-re küzdötte fel magát. Az európai gyengélkedést nem csak az afganisztáni akció, hanem a terroristák viszontválaszától való félelem is magyarázza, hiszen az aztán végképp eltörölné a maradék üzleti, illetve fogyasztói bizalmat is.
Az olaj kissé drágul, az Európában irányadó Brent ára novemberi határidőre 47 centtel 22,10 dollárra ment fel a londoni nemzetközi olajtőzsdén a kereskedés elején. Ali Rodriguez, az OPEC főtitkára ugyanakkor úgy nyilatkozott a Reutersnek: a szervezet egyelőre nem érvényesíti árkövető kitermelési mechanizmusát, az alacsony referenciaár ellenére sem. (Az OPEC mechanizmusa szerint napi 500 ezer hordóval csökkentik az össztermelést, ha az OPEC-kosár ára 10 egymást követő kereskedési napon 22 dollár alatt marad; az elmúlt 9 napban ez így volt.). A Mol viszont szerdától literenként újabb 4 forinttal viszi lejjebb a motorbenzin fogyasztói árát, ezzel két hét alatt már 13 forintot engedtek. A gázolaj és az autógáz ára nem változik.
A Mol azzal indokolja az újabb benzinárcsökkentést, hogy a múlt héten a világgazdasági recessziótól való félelem miatt tovább csökkent a kőolaj ára, aminek hatása a fogyasztói kereslet visszaesésének következtében a motorbenzinárakon is meglátszik.
