BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indulás előtt az orosz VW

A Volkswagen jövő tavasszal kezdi meg oroszországi összeszerelő üzeme építését - közölte German Gref kereskedelmi és gazdaságfejlesztési miniszter a Kommerszant üzleti napilapban. A régóta tervezett üzemben Bora, Passat és Fabia modelleket gyártanák, ezeket ma a VW-csoporthoz tartozó Skoda állítja elő. Gref szerint a vagy Moszkvában, vagy a Leningrád régióban megépítendő gyárban kezdetben évi 20-25 ezer, később 50-80 ezer kocsit szerelnek össze, a csúcsot pedig évi 300 ezer autóval érhetik majd el.

2001. október 1. hétfő, 09:45

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet