A Volkswagen jövő tavasszal kezdi meg oroszországi összeszerelő üzeme építését - közölte German Gref kereskedelmi és gazdaságfejlesztési miniszter a Kommerszant üzleti napilapban. A régóta tervezett üzemben Bora, Passat és Fabia modelleket gyártanák, ezeket ma a VW-csoporthoz tartozó Skoda állítja elő. Gref szerint a vagy Moszkvában, vagy a Leningrád régióban megépítendő gyárban kezdetben évi 20-25 ezer, később 50-80 ezer kocsit szerelnek össze, a csúcsot pedig évi 300 ezer autóval érhetik majd el.
2001. október 1. hétfő, 09:45
