BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Moszkvában tárgyalt a Mol és a Gazprom vezetője

A Mol Rt. és a Gazprom rövid és hosszútávú együttműködéséről tárgyalt ma Moszkában a két vállalat vezetője, Hernádi Zsolt és Alekszej Miller - közölte az MTI. Ez volt az első alkalom, hogy a legnagyobb magyar cég és az orosz gázipari óriás első számú vezetői személyesen találkoztak egymással.

2001. augusztus 1. szerda, 18:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hernádi Zsolt értékelése szerint az alapkérdésekben egyetértettek Alekszej Millerrel.
Megállapodtak, hogy a problematikus kérdések megvitatására - mint például a Gazprom érdekszférájába tartozó Szibur magyarországi beruházásai - szakértői bizottságokat hoznak létre. Hernádi Zsolt kijelentette, hogy nincs szó a két cég közötti hosszú távú szerződések felülvizsgálatáról.
A Mol Rt. elnöke nem helyettesíthető, stratégiai partnernek nevezte a Gazpromot, amely a magyarországi földgázfelhasználás mintegy 75 százalékát biztosítja.
Úgy értékelte: a két vállalat közötti forgalom Magyarország Európai Uniós csatlakozása után sem fog jelentősen csökkenni, az oroszországi földgáznak ugyanis meghatározó szerepet tulajdonítanak az EU-ban is.
A tárgyaláson szóba kerültek a MOL Rt. és a Gazprom közötti egyéb üzleti lehetőségek, így a tulajdonukban lévő vegyipari vállalatok közötti együttműködés kérdései is.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet