Hernádi Zsolt értékelése szerint az alapkérdésekben egyetértettek Alekszej Millerrel.
Megállapodtak, hogy a problematikus kérdések megvitatására - mint például a Gazprom érdekszférájába tartozó Szibur magyarországi beruházásai - szakértői bizottságokat hoznak létre. Hernádi Zsolt kijelentette, hogy nincs szó a két cég közötti hosszú távú szerződések felülvizsgálatáról.
A Mol Rt. elnöke nem helyettesíthető, stratégiai partnernek nevezte a Gazpromot, amely a magyarországi földgázfelhasználás mintegy 75 százalékát biztosítja.
Úgy értékelte: a két vállalat közötti forgalom Magyarország Európai Uniós csatlakozása után sem fog jelentősen csökkenni, az oroszországi földgáznak ugyanis meghatározó szerepet tulajdonítanak az EU-ban is.
A tárgyaláson szóba kerültek a MOL Rt. és a Gazprom közötti egyéb üzleti lehetőségek, így a tulajdonukban lévő vegyipari vállalatok közötti együttműködés kérdései is.
