Az első félévben 16,2 százalékkal nőtt átlagosan az élelmiszerek fogyasztói ára, a második félévben pedig 14 százalékos áremelkedést vár a Magyar Agrárkamara, így éves szinten 15 százalékos áremelkedés várható átlagosan - mondta Mészáros Gyula a kamara főtitkára. Az agrárközgazdász szerint alaptalanok azok a várakozások, amelyek az élelmiszerárak csökkenésével számolnak az év második felében.
A Fed szerint az amerikai növekedés idén 1,25-2 százalékos, az infláció pedig 2 százalék körüli lesz. A Fed-elnök szerint nem szabad szem elől téveszteni az inflációs veszélyeket. A Footsie 5379,70-en áll, a CAC-40 pedig 4870,81-en, mindkét érték esést jelez.
