A Mol partnere, a Slovnaft - amelyben a magyar cégnek 36,2 százalékos részesedése van, jelenleg csak három benzinkúttal rendelkezik Lengyelországban, viszont 2000-ben több mint 200 ezer tonna üzemanyagot exportált oda. Peter Gelacik, a Slovnaft Polska elnöke azt mondta a lengyel lapnak, hogy a benzinkúthálózat kiépítésére vonatkozó döntés várhatóan már a következő hetekben megszületik. Ez a Mol és a Slovnaft közös vállalkozása lesz, de a kutak a szlovák cég logója alatt működnek. Nem minden kút épül újonnan, tervezik már működő objektumok megvásárlását és partnerek keresését franchising alapon is - mondta a szlovák szakember.
Csütörtökön Varsóban a Mol Rt. teljes felső vezetése sajtóértekezleten ismerteti a magyar nagyvállalat közép-európai stratégiáját, különös tekintettel a lengyelországi befektetési elképzelésekre.
