BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol lengyelországi benzinkúthálózatot tervez

A Mol Rt. - a szlovák Slovnafttal együtt - saját benzinkúthálózat kiépítését tervezi Dél-Lengyelországban - írta keddi számában a Puls Biznesu című lengyel pénzügyi-üzleti szaklap. Az idézett elképzelések szerint 2005-ig mintegy 80 benzinkutat állítanának fel a Wroclawtól Rzeszówig terjedő sávban, az üzemanyagtöltő állomások a szlovák cég logója alatt működnének. A Mol stratégiai célja a megjelenés a lengyel üzemanyagpiacon. Miután kiesett a gdanski kőolajfinomítóért folyó versenyből, a PKN Orlen országos olajipari vállalat részvénycsomagjának megszerzése pedig nagyon nehéznek ígérkezik, a magyar olajipari nagyvállalat más megoldásokat keres - írta a lengyel üzleti újság.

2001. június 19. kedd, 14:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol partnere, a Slovnaft - amelyben a magyar cégnek 36,2 százalékos részesedése van, jelenleg csak három benzinkúttal rendelkezik Lengyelországban, viszont 2000-ben több mint 200 ezer tonna üzemanyagot exportált oda. Peter Gelacik, a Slovnaft Polska elnöke azt mondta a lengyel lapnak, hogy a benzinkúthálózat kiépítésére vonatkozó döntés várhatóan már a következő hetekben megszületik. Ez a Mol és a Slovnaft közös vállalkozása lesz, de a kutak a szlovák cég logója alatt működnek. Nem minden kút épül újonnan, tervezik már működő objektumok megvásárlását és partnerek keresését franchising alapon is - mondta a szlovák szakember.
Csütörtökön Varsóban a Mol Rt. teljes felső vezetése sajtóértekezleten ismerteti a magyar nagyvállalat közép-európai stratégiáját, különös tekintettel a lengyelországi befektetési elképzelésekre.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet