A kárpótlási jeggyel kapcsolatos találgatások negatív irányba látszanak eldőlni, délelőtt mínusz 11,88 százalékon - 393 forinton - fel is függesztették a jegy kereskedését.
Az MNB kötvények mai aukcióján a bank 41,010 milliárd forint értékű kötvényt adott el, a meghirdetett mennyiség 41 milliárd, az érvényes ajánlatok összege 89,440 milliárd forint volt. A bank 45 ajánlatot fogadott el a benyújtott 85-ből. A maximális éves hozam 10,77 százalék, a minimális 10,65 százalék volt. A 10,73 százalékos átlaghozam 26 bázisponttal kevesebb az előző, június 1-i aukción elértnél.
A zloty árfolyama a dollárral szemben egyhavi csúcsára kúszott fel azt követően, hogy a törvényhozás pénteken elvetette a jegybanktörvény módosítását, s ezzel a bank vezetőinek sarokba szorítását. A lengyel fizetőeszköz 3,9697-ig erősödött a pénteki 3,9908-ról.
A Vodafone Group brit mobilszolgáltató csoport bejelentette, hogy részvényenként 206,53 euróért kész megvenni a nem az ő tulajdonában levő, összesen mintegy 2 százaléknyi Mannesmann-papírt vagy pedig minden évben 11,77 euró garantált osztalékot fizet tulajdonosaiknak. A felkínált ár 57 százalékos prémiumot tartalmaz a pénteki záróárhoz képest; a hír nyomán Frankfurtban 55 százalékkal 203,8 euróra szökött fel a Mannesmann-részvények árfolyama, a Vodafone viszont esésbe váltott.
A kelet-európai kötvényekre szakosodott kötvényalapok dollárban számolva átlag csaknem 11 százalékos hozamot mutathattak ki a május végével zárult hat hónapos időszakban a Standard & Poor's adatai szerint. A globális kötvényalapok ez idő alatt csupán 1 százalékos hozamot értek el, a feltörekvő piacoké pedig 7 százalék volt. A nyugat-európai papírokból negatív megtérülés származott az euró leértékelődése miatt.
