BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Tigáz 26 százalékos osztalékot fizet

A Tigáz Rt. közgyűlése - az 1998-as 12, illetve az 1999-es 23,5 százalék után - a tavalyi évre vonatkozóan 26 százalékos osztalék kifizetéséről határozott. Azok a részvénytulajdonosok jogosultak osztalékra, akik május 31-én a részvénykönyvben szerepelnek. A kifizetés július 7-étől kezdődik.

2001. április 20. péntek, 14:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az olasz Italgas tulajdonában lévő társaság tavaly 72,994 milliárd forint árbevétel mellett 4,436 milliárdos adózott eredményt ért el, s 3,9 milliárd forintot költött beruházásra. A Tigáz az elmúlt évben az 1999-esnél valamivel kevesebb, 2,56 milliárd köbméter gázt értékesített. Az idei első két hónap adatai alapján növekedés várható, s az év egészében 2,9 milliárd köbméter gáz értékesítésére van kilátás. A társaság nem tett közzé eredmény-tervszámokat.
Az árszabályozás jövőre várható megváltoztatására és a gázpiac tervezett liberalizációjára utalva a Tigáz menedzsmentje éreztette, hogy ezek megnehezítik az ideihez hasonló szintű nyereség elérését. Tekintve a villamosenergia sok vihart kavart árszabályozását, illetve a távközlési szektor szabályozását, ezek a félelmek nem nevezhetők alaptalannak. Ugyanakkor úgy tűnik, a társaság továbbra is bízik a jó eszközarányos megtérülésben, amit a jövő évre tervezett 5 milliárd forintos beruházási program is jelez.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet