BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol és az OTP fékezte a BUX-ot

A Fed kamatcsökkentését ugyan még nem tudhatták a befektetők, a jó hangulat mégis az egész napra jellemző volt a Budapesti Értéktőzsdén. Ez vélhetően a nagyon gyengére vártnál kedvezőbb amerikai vállalati jelentések keltette, az európai piacokon is érezhető megkönnyebbülésnek volt köszönhető. A forgalom meghaladta a 7 milliárd forintot a BUX pedig több mint 165 ponttal, azaz 2,4 százalékkal emelkedett.

2001. április 18. szerda, 19:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BorsodChem az előző napok mérsékeltebb erősödését követően igazi szárnyalásba kezdett az újabb, egyelőre még mindig csak esetleges Szibur vételi ajánlat hatására. A részvény forgalma a megszokottnak 5-10-szeresére nőtt, árfolyama pedig 10,57 százalékkal 5 440-re emelkedett. A TVK - szintén erős forgalom mellett - 5,27 százalékkal 4 790-re drágult.
A Matáv a felerősödő külföldi vásárlások hatására egész nap emelkedett és maximumára közelében zárt. Ráadásul a telefonrészvény árfolyamára fejtette ki a legnagyobb hatást a Fed kamatcsökkentése, ami meg is mutatkozott abban, hogy a Budapesten 939 forinton záró papírra este Londonban már ennél szintnél negyven forinttal feljebb is kötöttek üzleteket. A Mol árfolyama alig egy százalékkal 4 360-ra emelkedett; a nap végén inkább az eladók jelentek meg és lenyomták a papír árát. Az OTP törzsrészvényének árfolyama mindössze 0,96 százalékkal 15 240-re emelkedett, miközben - a cseredíj bejelentésének hatására - az OTP elsőbbségi több mint tíz százalékkal esett vissza, s 9 580-on landolt. A Richter viszont folytatva napok óta tartó erősödését a BUX-szal lényegében azonos mértékben emelkedett, s 17 200-on zárt. Érdekes, hogy ehhez képest az Egis árfolyama változatlan maradt, ami újra az eredményesség által indokoltnál nagyobb különbséget eredményezett a két részvény árfolyamában.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet