Európában a tengerentúli tech-feltámadás mellett főleg a Nokia bejelentése élénkítette fel a piacokat: a világ legnagyobb mobiltelefon-gyártója legfeljebb 50 millió darab saját részvényét kívánja visszavásárolni. Az euró némileg erősödött a dollárral szemben, árfolyama 89 cent fölé került. Az európai fizetőeszköz annak köszönhette emelkedését, hogy az optimista várakozások szerint az Európai Központi Bank már a közeljövőben mérsékelheti az irányadó kamatlábat.
