BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot estek az európai börzemutatók

A vezető európai indexek szerdán igyekeztek utolérni a Nasdaq keddi zuhanását, s ebből a szempontból jól teljesítettek. Az esésben természetesen a távközlési és a technológiai papírok jártak élen. Az FTSE 5 540,70 ponton (-1,88 %), a CAC-40 5 023,76-on (-2,23 %) fejezte be a napot. Mintegy negyed órával a zárás előtt a DAX 2,84 százalékos mínuszban volt.

2001. március 21. szerda, 19:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A párizsi tőzsdemutatón az sem segített érdemben, hogy a Valeo autóalkatrész-gyártó és a Renault árfolyama is felfelé mozdult el. Az előbbi esetében a befektetők a cég elnökének távozása miatt örülhettek, az utóbbi esetében pedig a vállalat japán partnere, a Nissan szolgált jó hírrel, mikor közölte, hogy szervezeti változtatásokat hajt végre. A Footsie-t a bankpapírok is gyengítették, miután a versenyhatóság monopolhelyzetet fedezett fel a kis- és középvállalkozásoknak nyújtott hitelek terén. A hitelintézetek emiatt lehet, hogy extra nyereségadóra, illetve árszabályozásra kell, hogy számítsanak.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet