BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT-tőzsdenap: a Matáv vezette az erősödést

Igen csendes kereskedés jellemezte ma a BÉT-et, a befektetőket - csakúgy, mint a tengerentúlon - a Fed holnapra várt kamatdöntése előtti bizonytalanság tartotta távol. A piaci szereplők többsége 0,75 százalékos kamatvágásra számít, azaz ha a Fed ennél kevesebbel is beéri, az a tőzsdeindexek esését okozhatja - vélekedett Titkos Rita a Microbróker Rt. üzletkötője. A BUX a nyugat-európai börzemutatókat követő kezdeti emelkedés után visszaesett, majd a nap legnagyobb részében 6 770 körül stagnált. A záróérték - 4,8 milliárdos forgalom mellett - 6 807,06 pont lett, ami szerdaihoz képest 0,73 százalékos erősödést takar.

2001. március 19. hétfő, 17:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az index emelkedésének nagy részéért a 2,32 százalékkal 883-ig erősödő Matáv-papírok voltak felelősek, ám a blue chipek közül a leginkább - 4,38 százalékkal - a BorsodChem drágult, 5 240 forintra. Mivel nem tudni, hogy a távközlési cég érdekeltségébe tartozó macedóniai MakTel eszközeit mennyire veszélyezteti az ottani válság, a Matáv árfolyamára a balkáni hírek nem voltak hatással. A Mol mérsékelt, 0,11 százalékos veszteséget szenvedett el, s végül 4 500-on zárt. Az OPEC termeléscsökkentése, a magyarországi üzemanyagárak mérséklése, illetve a gdanski finomítóért folyó verseny újabb fejleményei sem befolyásolták igazán a befektetőket. A Richter és az OTP szinte azonos mértékben, 0,74, illetve 0,75 százalékkal emelkedett, így az előbbi 15 600-on, az utóbbi pedig 14 030-on fejezte be a kereskedést. A Richternek jót tett, hogy a Glaxo visszavonta az ondansetron szabadalmi ügyében a cég ellen indított szabdalombitorlási keresetét. A BÉT-en jegyzett másik nagy gyógyszercég, az Egis ugyanakkor lefelé tartott, a papírok 9 410 forinton (-1,83 %) zárt.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet