A főszereplő ma is a Matáv volt: a tegnapi Nasdaq-esés és telekom-pánik után napi mélypontján nyitó távközlési papír gyors emelkedésbe váltott, s a 900-as szintet megközelítve 895-ön (+2,87 %) zárt. A korábban meghatározó eladóként jelen lévő, külföldi hátterű brókercég immár a vételi oldalon állt; a kereslet élénkülése a nyugat-európai telekomszektor feltámadásával is magyarázható - vélekedett Pallos Balázs, a CIB Értékpapír Rt. üzletkötője. A Mol egész nap 4 800 (-0,10 %) körül ingadozott, s ez lett a papír záróárfolyama is. Ezen az árfolyamon stabil kereslet mutatkozott az olajipari cég részvényei iránt. Az Egis piacát nagy külföldi eladások jellemezték, ám a papírok iránt csak mérsékelt kereslet mutatkozott. A részvény 2,96 százalékkal 9 655-re esett, míg a Richter 0,92 százalékos gyengüléssel (16 150 forint) megúszta. Viszonylag nagy forgalom volt megfigyelhető a Démász esetében, ám ennek mintegy háromnegyedét egy nap eleji óriáskötés adta - az áramszolgáltató árfolyama 0,48 százalékkal 10 400-ra gyengült. A BUX-ot a Matáv mellett az OTP (+0,83 %; 14 580) is felfelé húzta, de támaszt adott a BorsodChem (+0,87 %; 5 190) is, míg a TVK 0,83 százalékkal alacsonyabban, 4 200-on zárt.
