BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika nyomta vissza a BUX-ot

A BUX délelőtti emelkedése a tegnapi pozitív tengerentúli zárást követő optimizmusnak volt betudható, míg a zárás előtti esés a vártnál rosszabb amerikai fogyasztói bizalmi index hatására következett be. A BÉT indexe így 7161,89-en zárt, ami mindössze 0,06 százalékos erősödést takar. A parkett forgalma elmaradt a hétfőitől, s mindössze 6,5 milliárd forintot tett ki. A következő napok fő kérdése az, hogy a Federal Reserve rászánja-e magát a várva-várt kamatcsökkentésre. Ha igen, az felélénkítheti a piacot, ám ha nem, a BUX valószínűleg esésbe kezd - vélekedett Titkos Rita, a Microbróker Rt. üzletkötője.

2001. február 27. kedd, 17:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A forgalom közel felét a Matáv-részvények tették ki, amiben - hasonlóan a hétfőihez - egy brókercég önkötései játszottak jelentős szerepet. A távközlési papír 1,52 százalékkal esve 971 forinton landolt, azaz ma sem sikerült áttörnie a lélektani határnak számító 1 000 forintos szintet, holott a vezető európai tőzsdéken a telekomcégek árfolyama felfelé tartott. A Mol - részben a 400 ezer darabos sajátrészvény-vásárlásnak köszönhetően - sokáig pluszban volt, ám árfolyama a nap végére lemorzsolódott, s a tegnapi, 4 865-ös szinten zárt. A BorsodChem 5 330-on (-0,37 %) fejezte be a kereskedést, míg a TVK - a PSZÁF vezetőjének azon kijelentése nyomán, hogy a Mol-nak vételi ajánlatot kellene tennie a vegyipari részvényekre - 8,08 százalékkal 4 280-ra ugrott fel. Az OTP 14 260-ig (+0,42 %) erősödött, a Humet esetében pedig úgy tűnt, kifulladt az FDA-engedély kiváltotta eufória, s a papír 15,45 százalékkal 186-ra zuhant vissza. Kijózanodtak a befektetők a Rába esetében is, a tegnap szépen dráguló részvény ma 5,34 százalékot veszített értékéből, s 2 215-ön zárt.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet