BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Technológiai és telekombessz Európában is

A vezető európai börzeindexek elsősorban a Sun és a Motorola profit warningja nyomán estek. Az FTSE vissza tudott térni a 5920-nál lévő támasz alól, s így 5 943,70 ponton (-0,99 %) zárt, míg a CAC-40 – átszakítva az 5 400 pontnál lévő támaszt – 14 havi mélypontján, 5 322,84-n (-2,38 %) fejezte be a kereskedést. Alig fél órával a zárás előtt a DAX 3,06 százalékos csökkenést mutat.

2001. február 23. péntek, 19:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető európai börzeindexeket - a Sun és a Motorola bejelentésének betudhatóan - jócskán gyengítették a technológiai és a távközlési papírok, ám a Deutsche Telekom (DT) kivételt jelentett. A befektetők ugyanis elkezdték vásárolni az elmúlt napokban szinte folyamatosan lefelé tartó DT részvényeit, így azok végre emelkedést tudtak felmutatni. Párizsban a távközlési cégek árfolyamát viszont az is lehúzta, hogy a Goldman Sachs rontott az Alcatel-részvények minősítésén. A telekomszektornak az sem tett jót, hogy a digitális mobilkommunikációs eszközöket gyártó Qualcomm elnök-vezérigazgatója a Financial Timesnak adott interjúban közölte: szerinte az európai harmadik generációs mobilrendszerek (UMTS) csak kétéves csúszással, 2004–2005 körül kezdhetik meg működésüket. Az már csak hab volt a tortán, hogy az Intel vezérigazgatója abbéli véleményének adott hangot, miszerint az UMTS-re elköltött óriási pénzek miatt az egész távközlési iparág a csőd felé tart.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet