A vezető európai börzeindexeket - a Sun és a Motorola bejelentésének betudhatóan - jócskán gyengítették a technológiai és a távközlési papírok, ám a Deutsche Telekom (DT) kivételt jelentett. A befektetők ugyanis elkezdték vásárolni az elmúlt napokban szinte folyamatosan lefelé tartó DT részvényeit, így azok végre emelkedést tudtak felmutatni. Párizsban a távközlési cégek árfolyamát viszont az is lehúzta, hogy a Goldman Sachs rontott az Alcatel-részvények minősítésén. A telekomszektornak az sem tett jót, hogy a digitális mobilkommunikációs eszközöket gyártó Qualcomm elnök-vezérigazgatója a Financial Timesnak adott interjúban közölte: szerinte az európai harmadik generációs mobilrendszerek (UMTS) csak kétéves csúszással, 2004–2005 körül kezdhetik meg működésüket. Az már csak hab volt a tortán, hogy az Intel vezérigazgatója abbéli véleményének adott hangot, miszerint az UMTS-re elköltött óriási pénzek miatt az egész távközlési iparág a csőd felé tart.
