BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma is a tech- és telekom-részvények húzták vissza Európát

Európában kisebb-nagyobb eséssel zártak a vezető börzeindexek, a mutatókat ezúttal is a technológiai és a telekompapírok húzták le, holott a tengerentúlon már felfelé korrigált a tech-szektor. Az FTSE 5 972,40 ponton (-0,13 %), a CAC-40 5 474,37-en (-1,34 %) fejezte be a napot, míg a DAX röviddel a zárás előtt 1,09 százalékos mínuszban volt.

2001. február 21. szerda, 19:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A távközlési szektornak a Deutsche Telekom (DT) adta a legnagyobb pofont, amikor 20 százalékkal, 5,9 milliárd euróra csökkentette a tavalyi nettó profitjára adott becslését. A vártnál jobb eredményt felmutató Volkswagen drágulása sem tudta megtartani a DAX-ot, míg a londoni börzén jegyzett gyógyszeripari papírok jelentős támaszt adtak a Footsie-nak. A december 27-én debütált GlaxoSmithKline az elmúlt évben 13 százalékkal, 4,7 milliárd fontra növelte adózás előtti pro forma nyereségét, míg részvényenkénti eredménye – a várakozásokat hajszállal meghaladva – 16 százalékkal, 61 centre emelkedett.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet