A vezető európai börzéken ma végre lélegzethez juthattak a technológiai cégek, s úgy tűnt, a hétfői tengerentúli szünnapot követően ki tudják heverni a pénteki Nasdaq-zuhanás hatásait. Felfelé tartottak a távközlési papírok és - az európai kohászati óriásfúziónak köszönhetően - az acélipari részvények is. Zárás előtt nem sokkal a tech-szektor azonban ismét nagy pofont kapott a tengerentúlról, s ennek nyomán a tőzsdeindexek is mínuszba fordultak. A Footsie-t már korábban lerántották a bankrészvények, s - a Dresdner Bank csalódást keltő eredménye nyomán - a Frankfurtban jegyzett hitelintézetek papírjai sem remekeltek.
