BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa: tovább estek a telekom- és tech-papírok

Az európai tőzsdeindexek vegyes képet mutattak, a piacokon – kevés kivételtől eltekintve – nem állt meg a telekom- és a technológiai részvények árfolyamesése. Az FTSE 0,09 százalékos erősödéssel 6 094 ponton zárt, míg a CAC-40 0,19 százalékkal 5 584,75 pontra gyengült. A DAX jelenleg 0,32 százalékos pluszban van.

2001. február 19. hétfő, 19:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német SAP szoftvercég és a Deutsche Telekom (DT) is az árral szemben úszott. A DT drágulása mögött az állt, hogy a vállalat – lapértesülések szerint – 14–19 milliárd euróért (12,8–17,4 milliárd dollárért) eladná a távközlési profilba nem tartozó eszközeit. A British Telecom ismét alacsonyabban zárt, miután a cég vezérigazgatója beismerte, hogy a vállalat a szükségesnél 10 milliárd fonttal költött többet a harmadik generációs (UMTS) mobillicencek megszerzésére. A Vodafone is a délnek tartók táborát erősítette, hiszen úgy tűnik, hogy felügyeleti vizsgálat miatt meghiúsulhat olaszországi távközlési érdekeltsége, az Infostrada eladása. Az olasz társaság értékesítéséből befolyó bevétel igencsak jól jönne az UMTS-tenderek miatt tetemes adósságot felhalmozó mobilcégnek. A befektetők a vegyipari, egészségügyi, élelmiszer- és italgyártó vállalatok részvényeibe menekítették tőkéjüket, de magasabban zárt a DaimlerChrysler (DC) is. Az autógyártó papírjai azt követően váltak keresetté, hogy a társaság második legnagyobb tulajdonosa, a kuvaiti kormány közölte: megvenné a harmadik legjelentősebb részvényes, Kirk Kerkorian pakettjének felét.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet