A BorsodChem Rt. tegnapi rendkívüli közgyűlésén a PSZÁF intelmei ellenére a fő részvényesek lecserélték a társaság igazgatóságát és felügyelőbizottságát. Igazgatósági tag maradt a társaságot vezérigazgatóként tovább irányító Kovács F. László, valamint Bordás Zoltán. A testületbe a CIB indítványára három – köztük két sziburos – új tagot, a CE Oil & Gas és az MDM Bank előterjesztésére további egy-egy személyt választottak. Ezzel érvényét vesztette a TVK-val kötött s a BC-nek kedvezményeket biztosító etilénszerződés, melynek újratárgyalása a két cégen múlik. A BorsodChem ugyanakkor lemondott arról, hogy opciójával élve eladja maradék 15 százalékos TVK-részvénycsomagját. A vezérigazgató szerint ezzel véget ért a szeptember óta tartó bizonytalan időszak, s bár a felügyeleti vizsgálat tovább folyik, új korszak kezdődött a társaság életében, melyben nem a tulajdonosi struktúráé, hanem az üzleti tevékenységé lesz a fő szerep. Cikkünk a mai NAPI Gazdaságban.
2001. január 25. csütörtök, 06:59
