BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyenge forgalommal kezdte a hetet a BÉT

A nemzetközi piacokat követve lefelé tartott a BUX, s a tengerentúli indexek jelenleg tapasztalható emelkedése már nem tudott hatni a BÉT-re. A BUX 1,18 százalékos veszteséggel 8 049,59 ponton zárt, gyenge, 4,66 milliárdos forgalom mellett.

2001. január 22. hétfő, 17:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A forgalom több mint felét kitevő Matáv-papírok 1,75 százalékkal 1 300 alá, 1 295 forintra estek, a Mol pedig 5 105-ön (-1,73 %) fejezte be a kereskedést. A BorsodChem 6 650-en (-0,75 %) zárt, a TVK ugyanakkor 0,78 százalékkal 4 535-re drágult. Az OTP rendkívül alacsony forgalom mellett 1,47 százalékot veszített értékéből és 16 100-on landolt. A vezető részvények közül a Graboplast könyvelhette el a legnagyobb mértékű emelkedést: a papír 7,89 százalékkal 2 050-re ugrott fel, azaz a befektetők kedvezően reagáltak a cég pénteki közgyűlésének történéseire. A Pannonflax a pénteki erőteljes drágulás után ma 6,37 százalékkal esve 735 forintra korrigált. Az áramszolgáltatók közül jól szerepelt az Elmü (+1,95 %) és az Émász (+0,11 %), míg a Titász árfolyama nem változott, az Édászé pedig 0,80 százalékkal esett.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet