BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa: csak London tartotta magát

A vezető európai börzéken kifulladt a hossz, s csupán a londoni tőzsde zárt – szerény – emelkedéssel. Az FTSE 0,2 százalékos erősödéssel 6 209,90-en, a CAC 40 0,41 százalékos gyengüléssel 5 680,16-on fejezte be a napot, a DAX pedig 0,16 százalékos csökkenést mutat.

2001. január 18. csütörtök, 19:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Európában a nagy távközlési cégek drágultak, míg a tech-szektor vegyes képet mutatott. Londonban az olaj- és a médiapapírok drágulását csak részben tudták ellensúlyozni a lefelé tartó gyógyszer- és bankrészvények. A France Télécom (FT) bejelentette, hogy mobilcégének, az Orange-nak jövő heti nyilvános részvénykibocsátásától 70-80 milliárd euró bevételt vár. A CAC 40-t az FT drágulása sem tudta kihúzni a gödörből, az indexet a gyógyszer-, bank- és kiskereskedelmi cégek nyomták le. Frankfurtban a befektetők üdvözölték azt a bejelentést, miszerint a Deutsche Telekom megegyezett az USA illetékes hatóságaival azokban a nemzetbiztonsági és törvényességi kérdésekben, amelyeket az amerikai VoiceStream Wireless és a Powertel távközlési cégek felvásárlásának terve vetett föl. Az euró 94 cent fölé emelkedett, ugyanis ismét azok a vélekedések kerültek előtérbe, melyek szerint az eurózóna az USA-nál, illetve Japánnál kedvezőbb gazdasági kilátásokkal bír.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet