BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas leépítésbe kezdtek a Snapchatnél

Az alkalmazást birtokló cégnél minden tizedik munkavállalótól megválnak. Az elbocsátások leginkább a távmunkásokat sújtják.

2024. február 6. kedd, 11:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Snap hétfőn bejelentette, hogy mintegy 528 alkalmazottat, azaz a cég globális munkaerejének 10 százalékát elbocsátják.

A Reuters kommentárja szerint mindez annak a jele, hogy a 2023-ban a technológiai szektorban tapasztalt elbocsátások tovább folytatódnak, miközben a cégek gazdasági bizonytalansággal küzdenek.

Snapchat alkalmazást birtokló cég régóta küzd azért, hogy a fiatal felhasználók körében tapasztalt népszerűségét folyamatos bevételnövekedésre váltsa, és felvegye a versenyt az olyan nagyobb riválisokkal, mint a Meta Platforms.

A Snap kedden jelenti be a negyedik negyedéves eredményeit. 

A társaság 55 és 75 millió dollár közötti adózás előtti költségekkel számol, amelyekből várhatóan 45-55 millió dollár lesz a jövőbeni készpénzkiadás. Ezeknek a költségeknek a többsége várhatóan 2024 első negyedévében merül fel.

„Az elbocsátások nem tesznek jót a Snap üzletének helyzetének. A Snap valószínűleg megpróbál jóindulatot szerezni a befektetők körében, akik megjutalmazták versenytársát a költségcsökkentési intézkedéseiért” – mondta Jasmine Enberg, az Insider Intelligence kutatócég vezető elemzője.

Az elbocsátások leginkább a távmunkásokat sújtják a Reutersnek nyilatkozó forrás szerint, a vállalat egy éve már heti négy napon keresztül arra ösztönzi az alkalmazottakat, hogy térjenek vissza az irodába.

A Snap az elbocsátásokkal csatlakozik más technológiai cégekhez, a Zoom például mintegy 150 állást, vagyis a munkaerő közel 2 százalékát szünteti meg, miután 1300 dolgozót már elküldött tavaly. Hasonló lépéseket tett a Microsoft, a Google és az Amazon is.

Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet