Kína tervezett új digitális fizetőeszköze sok szempontból hasonlóan fog működni mint a Facebookhoz köthető Libra. Mu Changchun, a Bank of China fizetési szolgáltatási részlegének helyettes igazgatója szerint a bevezetendő pénz az összes népszerű kínai platformon, mint például a WeChat, vagy az Alipay, használható lesz.
Mu szerint Kína azért ragaszkodik egy saját digitális pénz bevezetéséhez annak ellenére, hogy számos hatékony elektronikus fizetési platform létezik, hogy megőrizze az ország a szuverenitását a fizetések terén is.
Kapcsolódó
A kínai központi bank már 2014 óta vizsgálja egy saját elektronikus pénz elindítását, amivel csökkenthetők a készpénzlogisztikai költségek, egyben közvetlen ráhatása lehet az államnak a pénzforgalmazásra. Egy ilyen pénz várhatóan könnyen elterjedne, különösen a nagyvárosokban, ahol már az okoz néha problémát, hogy a boltok a készpénzt nem hajlandók elfogadni, mivel szinte mindenki elektronikusan fizet.
Az azóta eltelt időben keveset lehetett hallani a kezdeményezésről, gyanítható, hogy a Libra bejelentése óta felgyorsították a fejlesztéseket. Megjelentek olyan spekulációk, hogy már idén november elején indulhat a kínai kriptovaluta, miközben a Libra leghamarabb 2020 elején kerülhet a piacra.
Legolvasottabb

Robbanás történt az akkuüzemben: 60 ezer embert érhet el a mérgező gázokkal teli felhő, itt be kell csukni az ablakokat

Be lehet ám jutni ingyen is ezekre a fizetős balatoni strandokra

Táborozó gyerkekeket nyelt el a villámárvíz, minden perc számít

Kész rémálom most az utazás, orbitális sorok kígyóznak az autópályákon

Kevesebb gázért többet fizetünk már, de elenyésző a klímák pörgetése

Mennyibe kerül most Horvátország? Itt az idei nyaralás teljes árlistája

Kinyílt a brüsszeli pénzcsap, milliárdokat kapott Magyarország

Most jöttek ki a friss adatok: Magyarországon döbbenetes a lakáspiaci drágulás, veri egész Európát

Itt a nagy vízválasztó: több milliárd forinttal mehet haza, aki hónapok után végre jól tippel
