BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Trump egy fontos állammal már majdnem meg is egyezett

Jónak tűnnek az Egyesült Államok és Dél-Korea közötti kereskedelmi megállapodások kilátásai. Legalábbis erről számolt be Donald Trump, miután kedden telefonon egyeztetett Han Duck-soo hivatalban lévő dél-koreai elnökkel.

2025. április 8. kedd, 20:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai elnök a Truth Socialön beszélt arról, hogy megvan a kerete és a valószínűsége egy mindkét ország számára kedvező megállapodásnak. Hozzátette, a dél-koreai vezetőség egy repülőgépen épp az Egyesült Államokba tart, és szerinte a dolgok jól alakulnak. Hozzátette, ugyanígy tárgyalnak más országokkal is, akik alkut akarnak kötni az Egyesült Államokkal.

Trump azt is megjegyezte posztjában, hogy a kereskedelmen és a vámon túlmutató kérdésekben is tárgyal a nemzetekkel, a Dél-Koreával folytatott tárgyalásokat kedvezően hasonlította Pekinghez, akitől továbbra is hívásra vár a megállapodást illetően.

Ennek apropóján emlékeztetett az elnök, arra, hogy Kína is szeretne alkudozni, de egyelőre nem tudja, hogy fogjon neki.

Az amerikai elnök által a „legsúlyosabb bűnösöknek" nevezett mintegy 60 kereskedelmi partnerre kivetett magasabb vámok New York-i idő szerint éjfél után lépnek hatályba, beleértve a Dél-Koreából származó importra kivetett 25 százalékos vámot.

Az S&P 500 index 3,4 százalékot ugrott a nyitáskor, a Nasdaq 100 pedig 3,5 százalékkal emelkedett Trump azon megjegyzései után, amelyek felerősítették az optimizmust arra vonatkozóan, hogy a vámok csökkentésére vagy elhárítására irányuló alkut fog kötni – írja a Bloomberg.

Ez főként a technológiai nagyvállalatok, különösen a Samsung és az Apple számára lehet igen jó hír. A dél-koreai székhelyű Samsung ugyanis rengeteg alkatrészt, főként kijelzőket biztosít más vállalatoknak, még az Apple iPhone telefonjai számára is. Ugyanakkor a Samsung okostelefonjai az amerikai Qualcomm Snapdragon processzorait használják.

Egy dél-koreai megállapodás azonban inkább a Samsung fejfájását csillapítaná, mivel az Apple készülékeit továbbra is Kínában és Vietnámban gyártják javarészt, így az iPhone-ok gyártása továbbra is méregdrága volna a vámtarifákkal.

Techszuverenitás: 1,3 milliárd eurót fektet a jövőbe az EU
Jelenlegi árfolyamon 523 milliárd forintot szán az unió a Digitális Európa Programra, mely érvelésük szerint a kontinens technológiai szuverenitását szavatolja. Az AI sem marad ki a 2027-ig szóló terveikből. Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet