BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aligha lopják el az iPhone-t, ha vállaljuk az arcunkat

Egy apró, de annál fontosabb funkcióval bővültek az Apple telefonok.

2024. január 23. kedd, 13:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A minap jelent meg az iOS 1.7.3-as frissítése, ami azon túl, hogy javítja a telefonok teljesítményét, egy olyan funkciót is bevezet, amivel jóval nehezebb lesz ellopni a készülékünket.

A kaliforniai vállalat telefonjainál gyakran előfordul, hogy egy idő után mindenképpen elkéri a jelkódot, függetlenül attól, hogy arcfelismerést használunk elsődlegesen. Ez a rendszer ráadásul minden esetben kijátszható, ami problémákat okozhat, ha például számunkra idegen helyen tartózkodunk, mivel ha készülékünk véletlenül rossz kezekbe kerül, akkor a biztonsági rendszer igen könnyen megkerülhető.

Ennek azonban vége: mostantól minden esetben kizárólag arcfelismeréssel, régebbi készülékek esetén pedig ujjlenyomat-leolvasással oldhatjuk fel a telefont, ha nem otthon vagy a munkahelyünkön tartózkodunk.

Ráadásul az ezt bevezető „Lopott eszköz védelme” funkciót kizárólag úgy kapcsolhatjuk ki, ha ezt a szándékunkat 60 perc különbséggel kétszer is megerősítjük, szintén arcfelismeréssel.

Drasztikus döntés: fontos funkciót távolítanak el az Apple okosóráiból
Az Apple eltávolítja a véroxigént mérő funkciót a legújabb Apple Watch órákból a Masimo orvostechnikai eszközgyártó céggel folytatott szabadalmi vita, valamint a hozzá kapcsolódó pereskedés miatt.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet