BUX 138419.40 -0,77 %
OTP 44680 -0,53 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Telekom-ügyfelek, figyelem: júniusban végleg megszűnik a 3G hálózat

A friss bejelentés szerint június 30. után már sehol nem lesz elérhető a 3G a Magyar Telekom Nyrt. ügyfelei számára.

2022. április 13. szerda, 13:17

Fotó: Napi.hu / Szabó Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Telekom tavaly szeptemberben közölte, hogy a Telenor Magyarországgal (új nevén Yettel) gyakorlatilag egy időben, 2022. második felében lekapcsolja a harmadik generációs mobilhálózatát, pontosabb dátumokat azonban eddig nem kommunikált.

Egy friss lakossági tájékoztatóból kiderült, hogy a már 2020-ban elindult folyamat a tervek szerint június 30-án ér véget, utána már hiába kapcsolja át valaki 3G-s módba meglévő okostelefonját, a készülék sehol sem fog UMTS-hálózatot találni az országban a Magyar Telekom hálózatán - szúrta a HWSW.hu.

A szolgáltató weboldalán található lista részletezi azt is, hogy a májusban és júniusban melyek lesznek a korábban érintett települések. A Telekom elsőként a fő üdülőterületekre fókuszál, hogy ott már a megerősített 4G hálózattal lehessen elkezdeni a nyári szezont.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet