A város tulajdonában lévő Győr Projekt Kft. kiírta közbeszerzését az új győri, multifunkcionális csarnok kiviteli terveinek elkészítésére és kivitelezésére − derül ki az európai uniós közbeszerzési értesítőből (Tenders Electronic Daily). A kiírás szerint a feladatok elvégzésére, a tervek elkészítésére és a kivitelezésre − az új aréna építésére és kapcsolatainak kialakítására, területrendezésre, parkoló- és útépítésre, valamint a meglévő, Magvassy Mihály sportcsarnok átalakítására és bővítésére, csak egyben lehet pályázni. A tárgyalásos közbeszerzésen a részvételi jelentkezési határidő szeptember 30-án jár le. Nagyon gyorsan kell dolgozni a nyertes vállalkozó(k)nak, ugyanis szűk egy év, 344 nap alatt kell befejeznie a beruházást.
A csarnok 5000 néző befogadására lesz alkalmas, háromezer fix és kétezer mobil férőhellyel. A létesítmény nemzetközi szabványoknak megfelelő sportrendezvények és versenyek rendezésére is alkalmas lesz (főként a kézilabda, kosárlabda és futsal otthona lesz), és a lakosság sportolási igényeit is kiszolgálja. Az új létesítmény a meglévő, Magvassy sportcsarnok mellett, az ETO-stadion felőli oldalon épül fel, a két csarnokot összeépítik. Kívülről színes megvilágítást kap. Az aréna küzdőtere átalakítható lesz, keresztben három kézilabdapálya fér el benne.
A magyar kormány augusztus elején döntött a győri csarnok támogatásáról. \"Eddig ígéret volt, most a kormány döntött az állami támogatásról, s ezzel az ötmilliárddal és a 2017-es ifjúsági olimpiára ígért tízmilliárddal együtt összesen 15 milliárd forint állami támogatást kap a sportra Győr, ami, azt gondolom, hatalmas dolog a város életében. A csarnokhoz a teljes pénzügyi fedezet eddig soha sem állt rendelkezésre. Sokat dolgoztunk, hogy sikerüljön a tervünk és most örülünk, hogy a kormány segítségével megvalósulhat az aréna\" − idézte a döntést követően Borkai Zsolt győri polgármestert a kisalfold.hu. \"A kormány is fontosnak tartja a sportot, s látszik a fejlesztés iránti elkötelezettsége. A 2014-es női kézilabda Európa-bajnokság egyik helyszíne, valamint a 2017-es Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál házigazdája lesz Győr, ezért is van szüksége a városnak az arénára, s örülök, hogy ilyen döntés született\" − tette hozzá Borkai Zsolt, aki úgy vélte, októberben kezdhetik el építeni a multifunkcionális csarnokot.
