BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Máris puhul Matolcsy nyugdíjterve

Az egészségügyi és a felsőoktatási dolgozókra valószínűleg nem vonatkozik majd a Matolcsy György gazdasági miniszter által bejelentett költségvetési egyenlegjavító csomag azon része, amely szerint a közszférában dolgozók nem kaphatnak egyszerre nyugdíjat és munkabért - írta a Magyar Nemzet.

2012. október 10. szerda, 11:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elvi döntést hozott a kormány a közszférában a korhatárt elértek nyugdíjazásáról, valamint a nyugdíj és a fizetés egyidejű felvételének tilalmáról, ám a fő szabály alól több ágazatban kivétel érvényesítendő - közölte a Magyar Nemzet kérdésére az egészségügyi államtitkárság sajtóosztálya. Így például az egészségügy területén vagy a felsőoktatásban a működőképesség fenntartásához fontos, hogy a 62 év feletti munkavállalók meghatározó része továbbra is munkában maradjon. A tárca szerint a kivételezés oka, hogy az adott közfeladatot továbbra is teljesen és biztonságosan lehessen ellátni.

A 2013-as költségvetésben 397 milliárd forintos kiigazítási programról döntött a kormány, amellyel biztosítható a három százalék alatti GDP-arányos államháztartási hiány. A kiigazítási program része többek között a készpénzfelvétel megadóztatása, de emellett - Matolcsy György megfogalmazása szerint - a bürokráciacsökkentés is. Ennek értelmében a közszférában megszűnik az a lehetőség, hogy a munkavállaló egyszerre kapjon munkabért és nyugdíjat, a nyugállományba vonulók helyét pedig nem töltik fel - írta a Magyar Nemzet.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet