BUX 140171.69 0,39 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szegedi mellett egy másik üzemet is építhet a BYD

Egy harmadik európai összeszerelő üzem megépítését fontolgatja a kínai autógyártó. Ráadásul épp a térség legnagyobb gazdaságában.

2025. március 17. hétfő, 19:51

Fotó: MTI / Balogh Zoltán
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután lassul a kereslet saját hazájukban, ezért annak érdekében, hogy az európai térségben egyre több olcsó autót értékesíthessenek a kínai vállalatok, gyártó- és összeszerelő üzemeket kívánnak létesíteni a régióban. Emellett pedig a kivetett importvámokat is szeretnék megkerülni.

Stella Li, a BYD ügyvezető alelnöke a hónap elején az Automobilwoche-nak nyilatkozott arról, hogy a következő két évben egy harmadik, az európai piacot kiszolgáló létesítmény építését fontolgatják, a magyar és a török létesítményen túl. Azt azonban ekkor nem árulta el, hogy hol.

Most azonban a Reuters forrásai úgy tudják, hogy a vállalat első számú választása Németország lehet, igaz, az országon belül a magas munkaerő- és energiaköltségek, az alacsony termelékenység és az alacsony rugalmasság miatt megkérdőjelezik, hogy helyes döntés volna-e. Így erről még nincs végleges döntés.

A vállalat állítólag azért szemelt ki magának nyugat-európai országot, mert helyi gyártóként szeretné kiépíteni a márka ismertségét és elfogadottságát az európai ügyfelek körében.

Ugyanakkor a hírügynökség forrásai szerint a vállalat betartja Peking utasítását is, miszerint ne fektessenek be olyan országokban, amelyek támogatták az uniós importvámokat. Így például Olaszország és Franciaország nem lehet a BYD prioritásai között.

A Reuters januárban arról is beszámolt, hogy a kínai tisztviselők és az autógyártók megvizsgálnak néhány német gyárat, amelyek várhatóan bezárnak, különösen a Volkswagen telephelyeit.

Ugyanakkor a kereszténydemokraták, akik vélhetően a következő német kormányt alakíthatják, a társasági adók csökkentését, valamint a szakképzett munkaerő ösztönzését ígérték, különös tekintettel az autóiparra, mint az ország kritikus ágazatára.

Újabb autóipari vállalat jön Magyarországra: kitalálja, melyik országból?
A vállalat mintegy ötvenmilliárd forint értékű nagyberuházása csaknem 900 új munkahelyet teremt – jelentette be januárban Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszter. Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet