KSH adatai alapján az augusztus-októberi időszakban a foglalkoztatottak létszáma 4 millió 745 ezer volt.

Míg a hazai elsődleges munkaerőpiacon dolgozók száma 26 ezerrel, a külföldön dolgozóké pedig 12 ezerrel nőtt, addig a közfoglalkoztatottaké 8 ezerrel csökkent – írja közleményében a KSH. 

A 15-64 évesek közül 4 millió 621 ezren minősültek foglalkoztatottnak, a korcsoportra jellemző foglalkoztatási ráta 75,1 százalékra emelkedett.

Egyre több a dolgozó magyar nő

A férfiak foglalkoztatotti létszáma 2 millió 439 ezret tett ki, míg foglalkoztatási rátájuk gyakorlatilag változatlan, 79,1 százalék volt.

A nők körében a foglalkoztatottak létszáma 2 millió 182 ezer volt, a foglalkoztatási ráta pedig 0,6 százalékponttal, 71,0 százalékra nőtt.

Az időseb korosztály is húzza még az igát

A 15-24 éves fiatalok korcsoportjában 273 ezer embert foglalkoztattak, foglalkoztatási rátájuk 27,6 százalék volt.

Az úgynevezett legjobb munkavállalási korú 25-54 éves népesség körében a foglalkoztatási ráta lényegében nem változott, 88,2 százalék volt, míg az 55-64 éves idősebb korosztályban 3,5 százalékponttal, 69,7 százalékra emelkedett.

A munkaidő csökkenésének korába léptünk: Magyarország is beállhat a sorba

Az Eurostat szerint mi magyarok teljesítjük a hatodik legtöbb munkaórát hetente uniós összehasonlításban. Ehhez képest hogyan alakul az átlagos munkaidő Európában? Mely országokban a legrövidebb, illetve a leghosszabb a munkahét? Hogy állunk a négy napos munkahét bevezetésével a kontinensen? Ám a legfontosabb kérdés jelenleg, hogy mi lesz a munkaidő jövője, mert az biztos, hogy épp hatalmas átalakulás kellős közepén járunk. Itthon is. Bővebben --->