A Mákvirág Bisztró tulajdonosai nemhogy nem kérnek plusz pénzt a hideg italok hűtéséért, de egyenesen olcsóbban adják a frissítőket.
Mint mondták, inkább egy „kis fricskának” szánták a lépést, amivel jelezni szerették volna: szerintük a kánikulában a hideg ital nem extra szolgáltatás, hanem alap.
A háttérben egy helyi kisbolt korábban nagy visszhangot kiváltó húzása áll, ahol a hűtött italokra külön „hűtési díjat” kezdtek felszámolni egy kézzel írt cetli alapján.
A rendszer kiszereléstől függően változott, a vásárlók pedig nem is maradtak reakció nélkül: volt, aki szerint „nyilván nem ver földhöz a 20 forint, de igenis bosszant”.
A bisztró tulajdonosai erre reagálva nem akartak komoly konfliktust, inkább egy játékos üzenettel éltek. „Azt gondoltuk, ez egy ilyen kis… kis fricska” – fogalmaztak, hozzátéve, hogy a különbséget inkább kommunikációs eszközként használják, mint üzleti fegyverként.
A történet így végül inkább lett egy nyári, könnyed helyi sztori arról, hogyan lehet egy furcsa árazási ötletből humoros vendéglátós válaszreakciót csinálni – és hogyan lesz a kánikulából egy kis ceglédi „árvita”, amin sokan inkább mosolyognak, mint bosszankodnak.
