BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cegléden így lett „árháború” a kánikulában: a hűtési díjra jött a frappáns válasz

Egy egészen sajátos „árverseny” alakult ki Cegléden a kánikula közepén: egy kisbolt hűtési díjas megoldása után egy helyi bisztró inkább humorral és egy kis öniróniával válaszolt a történetre.

2026. június 27. szombat, 18:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mákvirág Bisztró tulajdonosai nemhogy nem kérnek plusz pénzt a hideg italok hűtéséért, de egyenesen olcsóbban adják a frissítőket.

Mint mondták, inkább egy „kis fricskának” szánták a lépést, amivel jelezni szerették volna: szerintük a kánikulában a hideg ital nem extra szolgáltatás, hanem alap.

A háttérben egy helyi kisbolt korábban nagy visszhangot kiváltó húzása áll, ahol a hűtött italokra külön „hűtési díjat” kezdtek felszámolni egy kézzel írt cetli alapján.

A rendszer kiszereléstől függően változott, a vásárlók pedig nem is maradtak reakció nélkül: volt, aki szerint „nyilván nem ver földhöz a 20 forint, de igenis bosszant”.

A bisztró tulajdonosai erre reagálva nem akartak komoly konfliktust, inkább egy játékos üzenettel éltek. „Azt gondoltuk, ez egy ilyen kis… kis fricska” – fogalmaztak, hozzátéve, hogy a különbséget inkább kommunikációs eszközként használják, mint üzleti fegyverként.

A történet így végül inkább lett egy nyári, könnyed helyi sztori arról, hogyan lehet egy furcsa árazási ötletből humoros vendéglátós válaszreakciót csinálni – és hogyan lesz a kánikulából egy kis ceglédi „árvita”, amin sokan inkább mosolyognak, mint bosszankodnak.

Ez is érdekelhet