Hűtési díjat számolnak fel Cegléden egy kisboltban a hideg italok után.
Az esetről egy vásárló készített fotót, aki egy narancssárga papírral találkozott a kisbolt hűtőjén. A cetlin az állt, hogy hűtési díjat számolnak fel a hideg italok után.
A sávos rendszer szerint
- a 250 milliliteres és a félliteres üdítőkért 20 forint,
- az egyliteresekért 30 forint,
- míg a másfél literes termékekért 50 forint pluszköltséget kell fizetni a kasszánál.
A Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének elnöke elmondta: a szabad áras rendszerben jogilag nem tilos külön költséget felszámolni a hűtésért.
Ám a szakember szerint ettől a „filléreskedéstől” nem lesznek gazdagabbak a kereskedők. Mint fogalmazott, egy normális kereskedő úgy alakítja az árakat, hogy ezeket a költségeket is beleveszi, és nem tesz különbséget – írja a Blikk.
"Ha a polcról veszem a kólát és meleg, azért kapok melegítési kedvezményt? Vagy legalább levonnak húsz forintot az árból?" – írták kommentben a felháborodott kommentelők.
A többség egyetértett abban, hogy egy élelmiszerüzletben a hűtés az alapvető szolgáltatás része, nem pedig külön kérhető luxus, ami elriasztja a vevőket.
