BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés
Promo logo

Töltse le az Economx appot!

Kiakadtak a vásárlók: külön pénzt kérnek a hideg üdítőért egy ceglédi boltban

Meglepő felirat fogadta a vásárlókat egy ceglédi kisbolt hűtőjén: a hideg italokért külön hűtési díjat kell fizetni.

2026. június 22. hétfő, 15:40

Fotó: Getty Images / SOPA / Alex Tai
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hűtési díjat számolnak fel Cegléden egy kisboltban a hideg italok után.

Az esetről egy vásárló készített fotót, aki egy narancssárga papírral találkozott a kisbolt hűtőjén. A cetlin az állt, hogy hűtési díjat számolnak fel a hideg italok után.

A sávos rendszer szerint

  • a 250 milliliteres és a félliteres üdítőkért 20 forint,
  • az egyliteresekért 30 forint,
  • míg a másfél literes termékekért 50 forint pluszköltséget kell fizetni a kasszánál.

A Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének elnöke elmondta: a szabad áras rendszerben jogilag nem tilos külön költséget felszámolni a hűtésért.

Ám a szakember szerint ettől a „filléreskedéstől” nem lesznek gazdagabbak a kereskedők. Mint fogalmazott, egy normális kereskedő úgy alakítja az árakat, hogy ezeket a költségeket is beleveszi, és nem tesz különbséget – írja a Blikk.

"Ha a polcról veszem a kólát és meleg, azért kapok melegítési kedvezményt? Vagy legalább levonnak húsz forintot az árból?" – írták kommentben a felháborodott kommentelők.

A többség egyetértett abban, hogy egy élelmiszerüzletben a hűtés az alapvető szolgáltatás része, nem pedig külön kérhető luxus, ami elriasztja a vevőket.

Ez is érdekelhet