BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége a mulatságnak, Orbán Viktor rendet tesz a bulinegyedben

Két minisztert is kijelölt Orbán Viktor, hogy a következő szűk egy hónapban stratégiát dolgozzanak ki arra vonatkozóan, hogy javítsák a közbiztonság helyzetét Belső-Erzsébetvárosban.

2024. május 15. szerda, 10:16

Fotó: MTI Fotó / Balogh Zoltán
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legfrisseb Magyar Közlönyben jelent meg a „Belső-Erzsébetváros közbiztonsági helyzetének javításával kapcsolatos feladatokról” szóló kormányrendelet, amelyben az áll, hogy a kormány megvizsgálta a terület közbiztonsági helyzetét, ennek alapján pedig arra a megállapításra jutott, hogy az kormányzati beavatkozást igényel.

A rendelet ezen belül is kiemeli a Gozsdu udvart és az annak környékén tartott rendezvényeket.

Ezekre tekintettel a kormány a rendeletben felkérte Nagy Márton nemzetgazdasági minisztert, hogy „vizsgálja meg egy új rendőrőrs létesítésének lehetőségét” a környéken, továbbá Pintér Sándor belügyminisztert, hogy „Belső-Erzsébetváros közbiztonságának megerősítése céljából a szükséges rendőri erőt biztosítsa”. Mindkét miniszter június 15-ig kapott határidőt a feladatok elvégzésére.

A Király utca, az Erzsébet körút, a Rákóczi út és a Károly körút által határolt Belső-Erzsébetváros, közismert nevén bulinegyed helyzete már évek óta komoly vita tárgyát képezi az egyre fenntarthatatlanabb turizmus, illetve azon belül is a külföldi turisták viselkedése miatt.

Az erzsébetvárosi önkormányzat 2020-ban kezdett el változtatni a helyzeten azzal, hogy a bulinegyedben található szórakozóhelyek hajnali nyitva tartásának lehetőségét csak különleges alkalmakhoz kötötte, mostanra pedig már azt is korlátozta, hogy összesen hány vendéglátóegység rendelkezhet egyidejűleg ilyen engedéllyel.

Nem csitul a zaj és a harag a pesti bulinegyedben
Lakók panaszkodnak az erzsébetvárosi bulinegyed szórakozóhelyeire, ugyanis néhány közülük elviselhetetlen zajszinttel működik. A helyi önkormányzat évek óta próbálja megoldani a az egyik klubra panaszkodók problémáit, de eddig nem járt sikerrel, a Király utcai lakosok pedig egyre elkeseredettebbek.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább→
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet