BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre többen tiltakoznak a kirúgott pedagógusok miatt

December 1-jei hatállyal három fővárosi gimnázium nyolc pedagógusának szüntette meg rendkívüli felmentéssel közalkalmazotti jogviszonyát a Belügyminisztérium. Azóta forr a levegő, az oktatás ügyéért aggódók szombatra is tüntetést szerveznek.

2022. december 2. péntek, 16:35

Fotó: MTI Fotó / Koszticsák Szilárd
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Már 732 kolléga, 78 iskola köztük 20 vidék is csatlakozott a tiltakozók listájához pénteken délig - írja a Tanárok a Tanárokért Facebook csoport. Szombat délután újabb tüntetést szervez a Tanárok a Tanárokért csoport, a Pedagógus Egységgel és a Tanítanék Mozgalommal Budapesten a Klebelsberg Központ előtt a Bajcsy-Zsilinszky úton. 

Az oktatás ügyéért aggódók azután kezdtek újabb országos tiltakozáshullámba, hogy szerdán kiderült a Belügyminisztérium december 1-jei hatállyal három fővárosi gimnázium nyolc pedagógusának szüntette meg rendkívüli felmentéssel közalkalmazotti jogviszonyát. A tárcához érkezett összesítés szerint november 30-án további 24 pedagógus kap tájékoztatást intézményének vezetőjétől arról, milyen következményekkel jár a munka jogellenes megtagadása.

Diákmozgalmak, pedagógus szakszervezetek és az oktatásért aggódók már
szerdán este a Belügyminisztérium előtt tüntettek, az Egységes Diákfront
azóta is őrséget áll a minisztérium előtt.

Az ország legjobb gimnáziumának 14 pedagógusa, a VIII. kerületi Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumában dolgozók is kaptak figyelmeztetést - osztotta meg az információt a Facebookon Pintér Géza az iskola egyik tanára.

A HVG rangsora szerint az intézmény 2022-ben is az ország egyik legjobb iskolája címet kapta meg.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet