BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szombaton újabb tüntetés lesz az oktatásért

A pedagógus szakszervezetek és a noÁr mozgalom hirdette meg a november 26-i tüntetést, ami egy valódi nemzeti konzultáció lesz az oktatásért. Az akcióhoz több civilszervezet mellett a Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége is csatlakozott.

2022. november 25. péntek, 09:01

Fotó: MTI Fotó / Koszticsák Szilárd
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szombaton újabb tüntetés lesz az oktatásért a Kossuth téren. A pedagógus szakszervezetek és a diákmozgalmak mellett most már a mentősök is az utcára vonulnak.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, a Pedagógusok Szakszervezete és a noÁr
mozgalom közös szombati akciójuk keretében kora délután átadnak egy
petíciót az oktatásért felelős Belügyminisztérium képviselőjének, majd a
Kossuth térre vonulnak, ahol többen felszólalnak majd a közoktatásért.

Ez egy valódi nemzeti konzultáció lesz az oktatásért, ez nem pusztán bérharc

- közölte a Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége.

Azt írták: közös sorsunk, életünk, jövőnk legfontosabb elemei közé tartozik az oktatás-nevelés és az egészségügy, és ezzel tisztában voltak az oktatásban dolgozók is, amikor melléjük álltak, és támogatták őket 2021 nyarán a Hősök terén, amikor az egészségügy helyzetének javítása érdekében emelték fel a hangunkat.

Már szeptember óta forr a levegő

Az idei tanévben sztrájkoktól, tüntetésektől és demonstrációktól hangos a közoktatás. A pedagógus szakszervezetek többször tárgyaltak már a kormány képviselőivel az alacsony bérekről, és a pedagógusok magas munkaóráiról. Legutóbb november 7-én volt sztrájktárgyalás, de semmi érdemleges nem történt akkor sem, csupán annyi derült ki, hogy idén nem lesz béremelés, jövőre is 10 vagy maximum 20 százalékkal emelkedhet a pedagógusok bére, ami szakszervezeti vezetők szerint nem állítja meg a tanárok elvándorlását. Újabb sztrájktárgyalás egyelőre nem volt, a tanárok folytatják akcióikat.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet