BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem ért egyet a Magyar Orvosi Kamara az egészségügy újabb átalakításával

Az orvosi kamara a sajtóban megjelent cikkekből értesült arról, hogy a Belügyminisztérium az egészségügy átalakításával kapcsolatban egy újabb tervezetet tesz le a kormány asztalára. Egyrészt a MOK kifogásolja, hogy a tervezetet ismét nem egyeztették velük, valamint a javaslat egyes részei homlokegyenest szembe mennek a miniszterelnök és a kamara közötti megállapodásnak.

2022. október 3. hétfő, 15:22

Fotó: Getty Images
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Orvosi Kamara (MOK) a sajtóból értesült az egészségügy újabb átalakításáról, írta közleményében a kamara. Mint írják, a napokban publikált cikkekből az derül ki, hogy az egészségügy átalakításának tervezete rövidesen a kormány elé is kerül. A MOK szerint, ha a sajtóban megjelent információk helytállók, akkor azt a kamara semmilyen formában nem fogadja el.

Kitértek arra is, hogy a minisztériumi javaslatokat eddig a MOK nem kapta meg.  A kormányelőterjesztés előkészítésben - bár annak lehetőségét utoljára a múlt héten kérték írásban - a korábbi államtitkári és miniszteri ígéretek ellenére nem vehettek részt. 

A kamara szerint a sajtóból megismert javaslatok egyes részei homlokegyenest szembe mennek a miniszterelnök és a Magyar Orvosi Kamara között megkötött korábbi megállapodásokkal. Példaként említik, hogy a kiszivárgott tervezet szerint felrúgnák azt a megállapodást, hogy bértáblában meghatározottnál alacsonyabb fizetést is kaphat egy orvos.

Ahogy azt megírtuk már október közepén a kormány elé kerülhet az egészségügy átalakításának újabb tervezete. Ez többek között tartalmazza, hogy megszűnik a szabad orvosválasztás, 2023-tól emelkedhet az ápolók bére, a tervezet szerint átalakítják az alapellátást, újabb szűrővizsgálatokat vezetnek be, valamint a 14 év alatti gyerekek csak indokolt esetben léphetnek be beteglátógatóként a kórházakba. 

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet