BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Népszava: kifizetési stopot rendelt el a kormány a kórházakban is

Úgy tűnik a kórházakat is elérte a központi kifizetési korlátozás és a pénzügyi szigor. Az intézményeknek péntek délig újra kell tervezni a jövő évi költségvetéseiket is.

2022. szeptember 30. péntek, 10:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kézi vezérlés alá vonják a kórházi kasszákat, péntek délig újra kell tervezniük a 2023-as költségvetésüket - írja a Népszava.

A lap információ szerint az intézmények gazdasági vezetőinek csütörtök kora délután eligazítást tartottak, arról,

hogy péntek délig újra kell tervezniük a 2023-as költségvetésüket,

emellett október 31-ig a béreken felül csak a „betegellátással összefüggő”, tételesen engedélyeztetett számlákat fizethetik ki.

Ez a gyakorlatban azt jelenti majd: ha esedékessé válik például egy gyógyszerszállítmány kifizetése, akkor az utalás előtt egy online felületen azt engedélyeztetni kell. Az intézményeknek meg is kell indokolniuk, valóban a betegellátással kapcsolatos a számla. Ha egy adott típusú utalásra egy kórház bead egy kérelmet és azt jóváhagyják, akkor arra már a többi kórháznak nem kell külön engedély. A korlátozás nem azt jelenti, hogy nem lehet új rendeléseket indítani, az csak az október végéig esedékes kifizetésekről szól.

De ezek mellett le kell állítani a kórházakban valamennyi informatikai beszerzést is. A lap megkereste a területet felügyelő Belügyminisztériumot, hogy miért  van szükség ezekre, de egyelőre nem válaszoltak.

Ahogyan arról a Napi.hu korábban beszámolt, megközelítőleg 35 milliárd forinttal tartoztak a kórházak a beszállítóiknak július végén. Az Orvostechnikai Szövetség szeptember azt jelezte, hogy az őszi hónapokban tovább nőhet a tartozásállomány és elérheti az 50 milliárd forintot is, mindez pedig árt a beszállítók versenyképességének is.

Koncsek Rita
Koncsek Rita
Újságíró
Több mint harminc éve dolgozik a médiában. Pályafutását a Nap-TV-nél kezdte, majd 14 éven át a közszolgálati televízióban, a Szabadság téren dolgozott, ahol segédszerkesztőként, szerkesztőként és a Híradó riportereként is tájékoztatta a napi eseményekről a nézőket. Gyermeke születése után az online médiában és a nyomtatott sajtóban jelentek meg cikkei. A 2000-es évek elején részt vett a hirado.hu elindításában, majd gazdasági újságíróként dolgozott a Figyelő, az Origo és a Világgazdaság szerkesztőségeiben is. Pályája során konferenciákon is rendszeresen vezetett kerekasztal-beszélgetéseket. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a hiteles, pontos és közérthető tájékoztatást. Jelenleg elsősorban egészségügyi és oktatási témákkal foglalkozik.

Ez is érdekelhet