BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Koronavírus: több mint 200 új fertőzött Magyarországon

Az elmúlt huszonnégy órában 41 ember vesztett életét a koronavírus okozta betegségben. A beoltottak száma meghaladja az 5,04 milliót.

2021. május 26. szerda, 09:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerda reggelre 213 új koronavírus-fertőzöttet azonosítottak Magyarországon, ezzel a fertőzöttek száma közel 803 ezerre nőtt - derül ki a koronavirus.gov.hu adataiból. 

Elhunyt 41 beteg, így a járvány halálos áldozatainak száma 29 622 főre emelkedett. A gyógyultak száma 675 082 főre emelkedett, az aktív fertőzötteké 98 019 főre csökkent. 1373 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 148-an vannak lélegeztetőgépen.

A tájékoztatás szerint a lakosság 52 százaléka már megkapta az oltást. A regisztráltak száma 5 millió 180 ezer fő és 90 százalékuk már meg is kapta az oltást. Folyamatosan zajlik az oltás, a beoltottak száma 5 040 222 fő, közülük 3 196 604 fő már a második oltását is megkapta. 

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet