BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közel 1 százalékkal erősödött a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 416,48 pontos, 0,94 százalékos emelkedéssel, 44 617,73 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 7,4 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek a pénteki záráshoz képest - írja az MTI.

2021. március 29. hétfő, 17:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol 38 forinttal, 1,71 százalékkal 2260 forintra erősödött, 2,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 20 forinttal, 0,15 százalékkal 13 500 forintra nőtt, forgalmuk 2,7 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 0,5 forinttal, 0,12 százalékkal 407 forintra csökkent, forgalma 85,0 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 160 forinttal, 1,82 százalékkal 8945 forintra emelkedett, a részvények forgalma 2,2 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3760,12 ponton zárt hétfőn, ez 5,05 pontos, 0,13 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva.

A BUX-index felülteljesítette az európai és a tengerentúli részvénypiacokat is. Bár nem érkeztek egyedi hírek a részvényekről, a blue chipek közül a Richter és a Mol teljesített a legjobban - mondta Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője. Nyugalmas volt a hétfői kereskedés, az elemző szerint ezzel is magyarázható, hogy a BÉT-en alacsony forgalom realizálódott.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet