BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az elmúlt 50 év legsúlyosabb környezeti szennyezése érte a Ráckevei-Soroksári Duna-ágat

Hatezer liter fáradt olaj került a Ráckevei-Soroksári Duna-ágba pont a legértékesebb területnél, a szigetszentmiklósi úszólápnál - írta a Facebookra Nagy István agrárminiszter, aki szerint ez az elmúlt 50 év legsúlyosabb környezeti szennyezése a területen.

2020. december 17. csütörtök, 16:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ügyet alaposan és átfogóan ki kell vizsgálni, a felelősöket elő kell keríteni, a számonkérés alól pedig nem lehet kibújni - közölte a tárcavezető.

A területen több ezer tő védett tőzegpáfrány pusztulhat el és a hüllő- és kétéltű fajok otthona is elveszhet. A helyszínen harmadfokú készültségben, föld munkagépekkel, nádarató gépekkel, szivattyúkkal végzik a terület megtisztítását.

A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai és a vízügy szakemberei mindent megtesznek a további ökológiai károk megelőzése és a meglévők mértékének csökkentése érdekében.

A munkálatok még évekig is eltarthatnak

- írja a miniszter.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet