BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A spanyol drukkerek megijedtek a budapesti követelményektől

A Sevilla 2500 belépőjegyet visszamondott a Budapesti, Bayern München elleni európai Szuperkupa-mérkőzésre. Münchenből jönnek 3000-en.

2020. szeptember 18. péntek, 17:29

Fotó: MTI Fotó / Szigetváry Zsolt
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Canal Sur rádió- és televíziótársaság beszámolója szerint csupán ötszáz spanyol szurkoló lesz a Puskás Aréna lelátóin, a maradék 2500 jegy a magas utazási költségek, a koronavírus-helyzet, illetve a szigorú magyarországi egészségügyi ellenőrzések miatt nem talált gazdára - írja az MTI híre nyomán a 168óra.

A németek sokkal kényelmesebb helyzetben vannak, mivel városuk mindössze 650 kilométerre található Budapesttől, és vonattal is könnyen megközelíthető, nem is csoda, hogy a Bayern München drukkerei körében mind a 3000 belépő elkelt már. Szintén fontos tényező, hogy a bajor klub kifizeti a Magyarországra utazó szurkolóinak koronavírustesztjét.

Az európai Szuperkupa-mérkőzés csütörtökön 21 órakor kezdődik a Bajnokok Ligája-győztes Bayern München és az Európa-liga-címvédő Sevilla FC csapatai között. A koronavírus-járvány kitörése óta ez lesz az első találkozó az európai szövetség (UEFA) versenyrendszerébe, amelyre beengednek nézőket.

A Puskás Aréna nézőtéri kapacitásának harminc százalékában lehetnek szurkolók, ez 20 ezer nézőt jelent. Mindkét csapat részére három-három ezer jegyet biztosított az UEFA, a fennmaradó jegyek megvásárlására a lehetőséget pedig kisorsolta a beérkezett több tízezer igénylésből.

Rácz Gergő
Rácz Gergő

Ez is érdekelhet